Geoblog.pl    greg999    Podróże    Centralna Ameryka z plecakami    Pierwszy wulkan

Pierwszy wulkan

Kostaryka
Kostaryka, Poás

Wulkan Poas to pierwszy wulkan ktory udaje nam sie zobaczyc. Podobno nie jest to takie latwe - czesto chmury zaslaniaja widok, nawet gdy w miescie pogoda jest idealna. Nam sie jednak udalo, widocznosc byla bardzo dobra.

Dotrzec na wulkan Poas mozna albo taksowka (conajmniej 50 USD) lub autobusem (kilka USD). Autobus z Alajueli odjezdza okolo 9 rano. Po okolo 1,5 godziny jestesmy u celu. Na wejsciu do parku kupujemy bilety - cena wysoka jak na jeden park - 10 USD od osoby. Jest to cena dla turystow - stojacy przed nami w kolejce lokalsi placa okolo 2 USD...

W parku jest Visitor Center ze spora iloscia ciekawych informacji. Idziemy na wulkan, troche na czuja bo mapek parku nie znalazlem. Najpierw weszlismy na lagune, a dopiero po zejsciu z powrotem na glowny szlak odkrylismy ze wulkan byl tuz za rozgalezieniem.

Wulkan robi wrazenie, krater jest ogromny, a w srodku woda w kolorze turkusowym. Obserwujemy i robimy zdjecia przez co najmniej pol godziny, az nagle zerwal sie wiatr i caly dym z wulkanu zawialo prosto na nas. Przestalo byc cokolwiek widac i co gorsza ciezko oddychac wsrod dymu. Na szczescie i tak juz mielismy sie zbierac.

Autobus powrotny do Alajueli odjezdza okolo 2 po poludniu.

Zasoby: 380 wpisów380 34 komentarze34 503 zdjęcia503 1 plik multimedialny1

14.12.2014 - 06.01.2015